Kuchyně, kuchyňské linky

Výroba kuchyňských linek na zakázku přímo v Ostravě.

Naše firma se zabývá výrobou kuchyní a interiérů na zakázku již řadu let. Nabízíme kompletní servis od zaměření, zpracování návrhu na PC, optimální prostorové řešení, veškeré přípravné práce pro instalaci kuchyně, montáž včetně spotřebičů jakékoliv značky.

Kuchyně je místnost v lidském obydlí, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava. Moderní kuchyně západního typu v domácnosti obsahují mikrovlnnou troubu, sporák, linka, ledničku a dřez. V přeneseném významu slovo kuchyně také označuje způsob přípravy jídla.

V závislosti na velikosti kuchyně se často objevuje i další zařízení jako například myčka, sušička, toustovač, nádobí, nože, mrazák, digestoř či fritovací hrnec. Tvar kuchyňské linky může mít podobu písmen U, L nebo I.

Návrh kuchyní:

Kuchyňské spotřebičeNavrhování kuchyní je velmi důležitý obor bytového návrhářství. Při návrhu kuchyně je nutné zohlednit veškerá kritéria, která zjednoduší práci v kuchyni. V této souvislosti se objevuje termín pracovní trojúhelník, což je ideální vzdálenost mezi kuchyňským dřezem, chladničkou a sporákem. Návrháři kuchyní se s jeho pomocí snaží účelně využít pracovní prostor a minimalizovat provoz v pracovní zóně. K praktické části patří také výběr materiálů vhodných do zátěžového prostředí, jakým kuchyně bezesporu je. Návrháři kladou rovněž důraz na design, jehož smyslem je vytvořit nejenom příjemné prostředí, ale začlenit kuchyň do celkového konceptu interiéru.

Návrhy kuchyní lze také zajistit prostřednictvím interaktivních programů. Ty jsou dostupné na internetu a snadno s nimi může pracovat i průměrně zkušený uživatel podobných programů. Weboví návrháři fungují obecně na podobném principu. Nabízejí možnost výběru z různých typů skříněk, barvy dvířek, řeší rovněž barevné ladění s okolím – podlaha, stěny, strop. Webového návrháře je možné využít nejenom jako konečné řešení k zařízení kuchyně, ale současně takový návrh poslouží pro lepší orientaci klasickému návrháři, který tak snadněji rozpozná představy budoucího uživatele kuchyně.

Naše firma provádí veškeré 3D návrhy v profesionálním programu PRO100. Je velmi důležité vytvořit nejdříve 3D návrh s přesnou specifikací skříněk, spotřebičů a materiálu, aby cenová kalkulace byla co nejpřesnější.

Kuchyňské spotřebiče:

Kuchyňské spotřebičeNedílnou součástí každé kuchyně jsou i kuchyňské spotřebiče, které dělíme na volně stojící a vestavěné. Volně stojícími se rozumí spotřebiče, které nejsou zabudovány do kuchyňské linky. Vestavěné spotřebiče jsou pevně zabudovány do kuchyňské linky. Postupně narůstá jejich oblíbenost u zákazníků a v současné době se prodává více než 40% všech spotřebičů vestavěných. Výhodou vestavěných spotřebičů kromě estetického hlediska je i to, že se na ně vztahuje snížená sazba DPH. Dalšího cenového zvýhodnění spotřebičů lze dosáhnout také nákupem "setů", tzn. sady spotřebičů od jednoho výrobce. V naší nabídce najdete celou řadu renomovaných značek kuchyňských spotřebičů. Umíme Vám nabídnout značku, kterou preferujete, a je samozřejmostí, že Vám spotřebiče odborně zapojíme, uvedeme do provozu a odzkoušíme tak, abyste mohli Vaši novou kuchyni ihned používat.


Materiály:

Korpusy skříněk se nejčastěji vyrábí z lamina o tloušťce 18 mm. Jsou opatřeny ABS hranou(0, 5 nebo 2mm) ve stejné barvě jako korpus. Jednotlivé dílce se formátují na CNC stroji (digitálně řízený) . Zadní stěna i boky mají stejnou barvu jako celý korpus. Na výběr je přibližně 200 barev, odstínů a textur dřeva od různých výrobců Kronospan, Egger, Kaindl, Homapal, Fundermax atd. .

Pracovní desky:

Nejlevnějším a nejrozšířeným materiálem pro pracovní desky je dřevotříska na které je nalisovaný laminát. Pracovní plocha kuchyňské linky z dřevotřísky splňuje všechny požadavky na hygienickou nezávadnost, odolnost proti vyšším teplotám a vodě. Poměrně snadno se udržuje. Pracovní desky se vyrábí v tloušťkách 28 a 38 mm. vybírat můžete opět z velké škály dekoru od různých výrobců.

Umělý kámen:

Do této skupiny patří materiály založené na kompozitní směsi přírodního kameniva a syntetické (umělé) pryskyřice.
Corian ® - směs přírodního kameniva a methylmetakrylátové pryskyřice Montelli ® - směs přírodního kameniva a levnější polyesterové pryskyřice.

Pracovní desky z kamene:

Pracovní deska z kamene má bezesporu mnoho výhod oproti desce z běžně používaných materiálů.

  • Odolnost vůči vysokým teplotám - až 250°C (vhodné pro odložení rozpáleného hrnce nebo pánve) , chemikáliím a kyselinám.
  • Velká tvrdost (na kamenné kuchyňské desce je možné bez problémů krájet, naklepávat a navíc ji nelze poškodit žádným z běžně užívaných kuchyňských nástrojů) .
  • Snadná údržba (stačí pouze setřít) .
  • Široká škála barev i odstínů.

Kuchyňská dvířka:

Materiály používané na čelních plochách kuchyňských linek a nábytku výrazně ovlivňují vzhled a styl nejen Vaší kuchyně ale pokud je součástí např. obývacího pokoje tak i části či dokonce celé domácnosti. Proto se často používají tyto materiály nejen na čelní plochy nábytku, ale i na boční pohledové plochy jako jsou různě samostatně umístěné ostrůvky pro vaření či pro dřez mimo hlavní část kuchyňské linky. Nejčastěji používaný materiál na kuchyňské dvířka je laminovaná dřevoříska olepená ABS plastovou hranou v barvě dezénu nebo jakékoliv kombinace.

Nábytková dvířka lisované z mdf a folie jsou ideální pro použítí, kde zákazník požaduje plošně vyfrézované tvary. Tato dvířka se vyrábí technologií, kde je folií zalisována plochy i hrany dvířek bez spoje. Výběr je z velkého množství jak dřevodekorů tak i uni barev, Ral odstínů i lesků nebo různých motivů které se dají na dvířka natisknout.

Masivní kuchyně je nestárnoucí klasikou, která vždy zahřeje Váš domov. Masivní kuchyně vyhledávají nároční zákazníci, kteří chtějí kvalitu a styl.

Masivní kuchyňská linka mají rustikální podobu, nebo jí lze zpracovat v moderním stylu.

Kuchyně se vyrábí z biodesky nebo z masivního rámečku s výplní. Výhodou masivní biodesky je její třívrstvá skladba, která zamezuje kroucení dřeva. Jednotlivé typy kuchyní se od sebe liší způsobem profilování rámečku, tvarem rámečku a typem výplně, které mohou být profilované z masivního dřeva, nebo jsou hladké dýhované.

Dřeviny jsou dub, buk, třešeň, olše, javor, borovice, smrk a ořech. Povrchová úprava se provádí mořením a lakováním. Lze docílit speciální povrchové úpravy patina.


Kuchyně  |   Skříně  |   Kanceláře  |   Nábytek  |   Schodiště  |   Dveřě, okna  |   Pergoly  |   Stavební sklo  |   Ornamentní sklo

Ochrana a zpracování osobních údajů

© 2013 Hranol - Ruská 1163/68, Ostrava-Vítkovice, telefon: 595 952 120

  Tento projet je spolufinancován evropským fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.