Pergoly, krovy, podhledy

PergolyTrendem současné doby je zahradu využívat k odpočinku a relaxaci. K tomu nám velice dobře poslouží altány a pergoly, které nám zpříjemní chvíle na zahradě. Pokud mátě větší zahradu a více sluníčka, doporučujeme altány a zastřešené pergoly, které v parném létě zajistí dostatek stínu. Nejčastěji používané KVH hranoly pro stavbu našich pergol, altánů, garážových stání v sériové výrobě jsou 80/80 a 100/100. Pro stavbu větších pergol, altánů ale především zastřešení terasy na zakázku, kde je dbáno na vysokou pohledovou kvalitu konstrukce, jsou používány masivnější hranoly 120/120 a větší. Tyto hranoly jsou lepené, zpravidla 2-3 vrstné (DUO a TRIO) a vyznačují se vysokou pevností a únosností. Jejich velkou předností je omezení budoucího vzniku výsušných trhlin a kroucení, což by narušovalo konečný vzhled zastřešení terasy. Pokud máte součástí domu terasu a nevyužíváte ji dostatečně, přinášíme Vám řešení právě pro Vás. Na terasy je možné postavit pergoly nebo altány, které prodlouží obytný prostor o venkovní sezení. Nejvhodnější jsou altány a pergoly zastřešené, které poskytují i v parných dnech příjemné zákoutí a  umožní nám relaxovat i grilovat při nepříznivém počasí. Pergoly či altány u domu jsou velice vhodné do menších zahrádek nebo k řadovým domků, kde poskytnou dostatek soukromí. Dřevěné pergoly, altány, zastřešení terasy a další výrobky ze dřeva je potřeba chránit, aby si zachovaly svou krásu a stálou funkčnost. Naše firma natírá výrobky třemi ochrannými vrstvami barvy. První nátěr je proti dřevokazným houbám a hmyzu Bochemit. Tento nátěr je bezbarvý, neovlivní tak následující barvu vaší pergoly nebo altánu. Pro další dva nátěry používáme lazuru. Jako záklop střechy pergol, altánů, zahradních domků a přístřešků pro auta se dají použít palubky, různé desky, latě, na které se následně dá Vámi zvolená krytina, která je pro zvolení tzv. bitelnosti konstrukce nejdůležitějším faktorem. Vybrat se dá z mnoha materiálů, ať už od lepenkové šindele, přes různé plechy různých tvarů až třeba po taškovou krytinu.

KrovyZahradní nábytek tvoří zpravidla stůl a židle, nebo lavice. Sezení by mělo být především pohodlné a alespoň trochu estetické. Zahradní nábytek vyrábíme zpravidla z tvrdého (dub, buk, jasan aj), a měkkého (smrk, modřín, bříza aj) masivního dřeva. Deska stolu, nebo lavice, je vyrobena z tzv. spárovky, nebo jednotlivých přířezů. Nohy stolu a lavic, jsou zpravidla spojeny trnoží, která je jimi prostrčena a zaklínována, což zajišťuje dokonalou stabilitu. Hrany mohou být opracovány do různých profilů, nebo je možno ponechat stávající kraj, který se zbaví kury a opracuje.


Kuchyně  |   Skříně  |   Kanceláře  |   Nábytek  |   Schodiště  |   Dveřě, okna  |   Pergoly  |   Stavební sklo  |   Ornamentní sklo

Ochrana a zpracování osobních údajů

© 2013 Hranol - Ruská 1163/68, Ostrava-Vítkovice, telefon: 595 952 120

  Tento projet je spolufinancován evropským fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.